bestpartsstore 4G0907697G New Daytime Running Light Control Module For 14-17 VW Golf MK7
  • Free US shipping
  • Arrives
Attention:
2. If the item does not work properly, please contact us by emial before opening the case.
Feature:
2) According to the original factory specifications.
3) Perfect match for the original car.
4) Easy installation.
5) Stable characteristics, high reliability.
6) Aftermarket Products with Premium Quality.
Please check your part number or photos before purchasing !
Part Number:
4G0907397A - 4G0.907.397.A - 4G0 907 397 A
4G0907697A - 4G0.907.697.A - 4G0 907 697 A
4G0907697G - 4G0.907.697.G - 4G0 907 697 G
Fitment:
FOR Audi A6 / A6 Quattro 2012-2015
FOR Audi A7 Quattro 2014-2017
FOR Audi R8 2014-2015
FOR Audi RS7 2014-2017
FOR Audi TT Quattro 2016-2017
FOR Volkswagen Amarok 2010-2016
FOR FOR Volkswagen Caddy 2010-2015
FOR Volkswagen Caddy 2015-
FOR Volkswagen Golf 7 2012-2016
FOR Volkswagen Golf Sportsvan 2014-
FOR Volkswagen T5 2009-2015
FOR Volkswagen T6 2015-
FOR Volkswagen Polo V 2014-2017
FOR Volkswagen Sharan 2 7N 2010-2015
FOR Volkswagen Touran 1T3 2010-2015
FOR Seat Alhambra 2010-2015
Package include:
1PC Daytime Running Light Control Unit
Isin:
ICVEFVQBGJ8N
  • Free US shipping
  • Arrives
In Stock
Sold by , Fulfilled by IBSPOT • Ships from US
IBSPOT Buyer Protection
  • Free 30-Day Returns
  • Full Refund for Damaged or Incorrect Items
  • Guaranteed Delivery or Money Back
  • Secure Checkout & Fast Support
scroll to top arrow
bestpartsstore 4G0907697G New Daytime Running Light Control Module For 14-17 ...
Attention:
Feature:
4) Easy installation.
Part Number:
Fitment:
FOR Audi A7 Quattro 2014-2017
FOR Audi R8 2014-2015
FOR Audi RS7 2014-2017
FOR Audi TT Quattro 2016-2017
FOR Volkswagen Caddy 2015-
FOR Seat Alhambra 2010-2015
Package include:
Isin:
ICVEFVQBGJ8N
Item Specifics
  • Light Color: Clear
  • Besonderheiten: Kennzeichenleuchte
  • Einbauposition: Hinten,Links,Rechts
  • Custom Bundle: No
  • Wattage: 12V 24V 85V 42V 43V 35W
  • Placement on Vehicle: Front,Left,Right
  • Manufacturer Warranty: 1 Year
  • Voltage: 12V
  • Lighting Technology: Xenon
  • Color Temperature: NA
  • Bundle Description: 1x Daytime Running Light LED Power Module Unit
  • Fitment Type: Direct Replacement
  • Bulb Fitment Code: DRL
  • Manufacturer Part Number: 28357968
  • Beam Type: High Beam,Low Beam
  • Number of Bulbs: NA
  • Ballast Included: Yes
  • Brand: bestpartsstore
  • Type: Xenon Ballast
  • Interchange Part Number: Ballast Control Unit Centralina Balastro, commande unidad xeno Bulbs Lampada Ignitor, Igniter Headlight HEADLAMP ECU HID Module, COMPUTER GENUINE Ballasts Controllers LED, Scheinwerfer LED Standlicht Tagfahrlicht, DELPHI 28357968 401140244, LTM-2TFL 4G0.907.697.G, 4G0907397A 4G0.907.397.A 4G0 907 397 A, 4G0907697A 4G0.907.697.A 4G0 907 697 A, 4G0907397G 4G0.907.397.G 4G0 907 397 G, 4G0907697G 4G0.907.697.G 4G0 907 697 G, SW 0620 HW 0004 PID TG217UT, SZM DH1 ET01